Fundacja dialog

Fundacja dialog

Fundacja Dialog powstała przy wsparciu rodziny Sapiehów w celu budowania dialogu społecznego i relacji międzypokoleniowych. Rolą fundacji jest kontynuacja i przeniesienie w przyszłość dorobku rodziny na polu integracji, wykluczenia społecznego, edukacji historycznej i rozwoju kultury, zwłaszcza w miejscach związanych z historią rodziny.
Dorobek fundacji to szereg projektów wspierających kulturę, m.in. cykl spotkań historycznych “czwartki z kawalerią” w Łazienkach Królewskich, opracowanie szlaków historycznych po Roztoczu, wsparcie wystawy i jubileuszu kardynała Adama Stefana Sapiehy, współorganizacja działalności Rodziny Pułkowej 8 Pułku Ułanów w Krakowie oraz cyklu żywych lekcji historii Ostatnia Kampania Konna 1920-2020, realizacji pokazów kawaleryjskich na spektaklu Wiktoria 1920 na Stadionie Narodowym oraz cykl edukacyjny i ekspozycje historyczne wraz z portalem www.muzeum-kawalerii.org w Łazienkach Królewskich.
Fundacja Dialog jest współtwórcą oddziału reprezentacyjnego kawalerii ochotniczej w barwach Szwadronu Przybocznego Prezydenta Rzeczypospolitej.

Portal www.Dom-To-Nie-Hotel.pl powstał w celu promocji turystyki, w oparciu o prywatne zasoby mieszkaniowe i usługowe, domy rodzinne i agroturystykę. Oferta opiera się na synergii działań marketingowych z wsparciem w budowaniu oferty, standardów oraz projektowania architektonicznego i wystroju wnętrz.
Dewiza “dom-to-nie-hotel” odbierana jest jako zachęta do przyjmowania gości w wyjątkowy sposób, w oparciu o interesujące miejsca, m.in. Dom Osterwy, Dom Sapiehy – aparthotele w Krakowie, Dom Kultury w Siedliskach Tomaszowskich oraz Rotmistrzówkę – klub jeździecki w Brzeźnicy.

Fundacja Dialog z siedzibą w Krakowie, ul. Pijarska 5/2, 31-015 Kraków, KRS: 0000530465, NIP: 6762486694