otwarta zbiórka szkoleniowa

Hioodrom Stara Miłosna8.05.2021

Dowództwo oddziału reprezentacyjnego ogłasza cykliczną zbiórkę szkoleniową z udziałem specjalistów Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego w Ośrodku w Starej Miłosnej, ul. Szkolna 14, 05-077 Warszawa.
10.00 zbiórka pododdziałów i rozprowadzenie,
10.30 zajęcia w podgrupach: musztra piesza, szermierka, musztra konna.
16.00 zakończenie.
Obowiązuje umundurowanie ćwiczebne.
Zbiórka otwarta dla wszystkich kawalerzystów-ochotników, dla oddziałów Przybocznego, Szwoleżerów i Krechowiaków oraz kadetów – udział nie odpłatny!
Zachęcamy do współpracy przy nowo utworzonym oddziale w barwach Szwadronu Przybocznego Prezydenta Rzeczypospolitej w Łazienkach Królewskich.
Zapraszamy do udziału w pokazach i zajęciach edukacyjnych zarówno reprezentacje oddziału, jak i wybranych kawalerzystów, którzy mogą odbyć u nas staż, nie rezygnując ze swoich macierzystych barw i obowiązków.
Służba w Szwadronie Przybocznym polega na uczestnictwie w szkoleniach, prowadzonych w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego, a także na występach w szyku konnym lub pieszym na pokazach i uroczystościach. Uczymy się zarówno szyków trójkami, jak i czwórkami, prezentując także mundury historyczne jako wyróżnik oddziału, nierozerwalnie związanego z Łazienkami Królewskimi.
Delegowanie kawalerzystów do Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii Ochotniczej to jak powołanie najlepszych do reprezentacji kraju – na co dzień w barwach klubowych, na zgrupowania i na wyjątkowe mecze – w barwach narodowych!
Obecną kadrę stanowią:
Dowódca rtm. Jakub Czekaj, Z-ca dowódcy rtm. Adam Sujecki, Szef Wyszkolenia rtm. Robert Woronowicz, Inspektor rtm. Tadeusz Kowalski, Szef Szwadronu wchm. Arkadiusz Ziółkowski.
Więcej:
www.muzeum-kawalerii.org
telefonicznie u Szefa Szwadronu: 504894803